Bohner Adrián
Közös munkánk a Allegro Barbaro Kamakórussal 2016 őszén kezdődött a XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára való előkészületekkel. A versenyre egy általam kifejlesztett zeneszerzési/hangszervezési szisztémáról szóló pályamunkával neveztem, és a pécsi országos fordulón az ehhez tartozó kompozíciót az Allegro Barbaro szólaltatta meg.
Zenei tanulmányaimat első osztályosként kezdtem 2003 őszén Keönch Lászlónál a Continuo Zeneiskolában ütőszakon, de két év után érdeklődésem inkább a zeneszerzés és a zeneelmélet felé fordult, és innentől magánórákon sajátítottam el a szükséges tudást.
Fejlődésemben kiemelkedő szerepet játszott Kárpáti Attila, aki a zeneelmélet alapjait adta át oly módon, hogy a későbbiekben már önmagamat is tudtam képezni e téren. Ezzel párhuzamosan zongoratanulmányaimat is megkezdtem Börzseyné Takács Andrea segítségével.
Három éve kerültem jelenlegi oktatómhoz, Dargay Marcellhez, akinél többek között formatant és hangszerelést tanulok. Ezen kívül Marcellel sokat foglalkozunk filmzenével, és azok elemzésével is, amely tovább bővítette a zenei látókörömet.
Jelenleg az ELTE-n vagyok másodéves fizika szakos hallgató, és meggyőződésem, hogy zeneszerzőként nagy segítségemre van a természettudományos, rendszerező gondolkodás, emiatt sokszor könnyebb átlátnom a formai, összhangzattani, vagy éppen zeneelméleti problémákat. Talán ennek köszönhetem az OTDK-s pályamunkámat és végső soron a kórussal való együttműködésünket is.