Barabás Árpád
Árpád zenei tanulmányait a pápai Bartók Béla Zeneiskolában kezdte meg 1973-ban. Tanárai Eisenbeck Ágota és Édesné Maradics Ágota voltak. Kb. 10 éves kora óta készült tudatosan a zeneszerzői pályára. 1980-ban felvételt nyert a győri Richter János Zeneművészeti Szakközépiskolába, ahol zeneszerzést Draskóczy Lászlónál tanult. Egész gyermekkorát két egymástól meglehetősen eltérő zenei stílus hatotta át. Rajongott egyrészt a klasszikus zeneirodalom szinte mindegyik korszakáért, főleg Beethoven zenei világáért, különös tekintettel a kései kamarazenéjére, vonósnégyeseire, másrészt pedig a progresszív rockért, mint például a Pink Floyd együttesért. 1984-től a Zeneakadémia zeneszerzés szakos hallgatója volt, tanárai Bozay Attila, Vajda János és Petrovics Emil voltak. Egyetemi tanulmányainak befejezése után a zeneszerzői alkotói munka mellett tanítani kezdett. 1991-ben a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Jazz Tanszakán kezdett klasszikus zeneszerzést, ellenpontot, 20. századi zenetörténetet és népzenét. Kisebb szünet után 2000-ben kezdett el újra dolgozni a budapesti Théba Művészeti Szakközépiskolában. 2004-ig működött itt, majd a solymári Hunyadi Mátyás Nemzetiségi és Művészeti Alapiskolában folytatta tanári munkásságát mint zongoratanár és korrepetítor. Időközben, 2003-ban újra a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Budapesti Tanárképző Intézetében is alkalmazták: ekkor zeneelméletet, szolfézst és partitúraolvasást tanított. 2007-től már analízist is tanít – ekkor már a Budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Zeneelmélet Tanszékéhez kapcsolódva. 2011-ben az alsóörsi Snétberger Zenei Tehetség Központban kezdett klasszikus zeneszerzést tanítani. 2012-től a debreceni Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskolában tanít zeneszerzést, 2014-től pedig már a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán is zeneszerzést. Ugyanettől az évtől kezdve kezdi meg tanári tevékenységét a budapesti Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskolában zeneszerzés szakos tanárként.
1987-től a feloszlatásáig volt tagja a Fiatal Zeneszerzők Csoportjának, majd 2009-től az Artisjus Szerzői Jogvédő Iroda Egyesület tagja.
Magánéletében három gyermekes özvegy családapa, a budapesti Fasori Református Gyülekezet tagja, ott szolgál orgonista, zongorista, hangszerelő és zeneszerző minőségében.